banner4

Çatı Tamiri

Çatı tamiri, çatı tamiratı, çatı aktarma, çati izolasyon, çatı işleri
Yapıları dış atmosferden gelen yağmur, rüzgar, kar ve dolu gibi etkenlerden koruyan elemanlara çatı denilir. Genellikle ahşap, çelik ve betonarmeden yapılan çatılar konut, işyeri, atelye, fabrika, hastane, okul ve buna benzer pek çok yapıda kullanılmaktadır.
Çatıların ana görevleri kar ve rüzgar yüklerini emniyetle taşıyabilmek, yağmur ve kar suları yoluyla yapıya gelen suyu en kısa yoldan oluk, dere ve borulardan zemine vererek uzaklaştırmaktır.

Bir evin çatısı yalıtım işlevini yerine getiremeyecek hale geldiyse; çatı örtüsünde bazı hatalar mevcutsa yapıyı oluşturan diğer yapı elemanlarında da ciddi fonksiyonel bozukluklar meydana gelebilir.

Bazı binalar az bir ısı ile ısınır. Bazı binaların ısınması ise milli ekonomiye zarar verebilecek şekilde çok maliyetli olur. Bu da binalar yapılırken ısı yalıtımına uyulmadığından kaynaklanıyor. Yalıtım; ekolojik denge, hava kirliliğinin önlenmesi, enerji tasarrufu ve sağlıklı mekanların oluşturulması açısından önemlidir.

Size ” Çatınızı Yağmurlar Gelmeden Tamir ve Tadilat Ettirmenizi ” ve ” Yakıt Tasarrufundan ” Faydalanmanızı Öneriyoruz.

“Tadilat İşleri” olarak sizlere çatı ve çatı katlarınızdaki sorunlarınızı çözmede yardımcı oluyor, zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlıyoruz… Çatı katlarınızda yeni alanlar açarak, pencere veya merdivenler ekleyerek çatı katlarınızı atıl olmaktan çıkarıp yaşam alanları haline dönüştüyoruz…

Neler yapılabilir?

Yeni çatı veya çatı katı kurulumu
Her türlü çatı aktarma işlemi
Her türlü oluk onarımı veya kurulumu
Her türlü yalıtım işlemi

Posted in cati.